KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 13877021
nr 1387 7021
Eric Ekengren
(1868-1955), Sverige
Signerad, daterad 1911, "Cornwall". Motivet: 35x25, yttermått inklusive ram: 60x48, akvarell
Eric Ekengren, svensk bildkonstnär född i Stockholm 1868, död 1955 i Lavagna, Italien.
Utrop:
500 kr
måndag 29 mars 2021
kl 19:58:17
Eric Ekengren
Läs mer om Eric Ekengren